DALŠÍ BLOG O MÓDĚ?
Nevím, jestli to vidím jen já, ale veškeré hadříky v řetezcích typu háemko mi už nějakou dobu připomínají záclony. Tím, jak jsou průsvitné, nepříjemné na nošení a 100% polyesterové. To já nechci. Já chci nosit vlněné svetry, kvalitní hedvábné košile a věci, ze kterých budu mít radost a které budou také vyrobené z materiálů, co vydrží. 

V minulosti jsem si blogy o módě už psala. Ale vždycky ztroskotaly ne proto, že bych měla špatný vkus, ale proto, že jsem v nich neviděla nějakou smysluplnou hodnotu. Oblékat se hezky je proto, aby mi to slušelo na fotkách a aby mi čtenáři psali lichotivé komentáře, pro mě nemá cenu. 

Tímto blogem módu nezatracuji, protože se oblékám ráda. Chci se ale zamýšlet nad tím, co nosím, odkud to pochází a jestli má opravdu cenu pravidelně nakupovat v řetězcích. Přijde mi sympatičtější podporovat a objevovat místní módní značky. Stejně tak u kosmetiky si dávám pozor, co obsahuje. Nechci na sebe patlat chemii, protože to si moje pleť nezaslouží. Hledám proto přírodní alternativy. 
Tento blog bych ráda psala převážně o šatech a kosmetice, ale z poněkud jiného pohledu. Nejde mi o to přestat nakupovat. Jde mi o to zadívat se na módu z pohledu dlouhodobější udržitelnosti. Když píšu tento článek, mám na sobě vlněný svetr ze sekáče starý snad pět let. Pořád drží a to je přesně to, na co chci poukázat. Že když koupíte dobré věci, dlouho je můžete nosit a není třeba často vyměňovat půlku skříně.

Ano, i já mám své oblíbené značky řetězců, do kterých sem tam zabloudím a něco si odnesu. Jen vždycky chvíli přemýšlím, zda tu věc potřebuji, jestli vydrží materiál a jestli to není pouze jednosezónní záležitost. V principu se snažím tomuto způsobu nakupování vyhnout. Mnohem lepší věci najdu třeba v sekáči, odkud pochází snad třetina mého šatníku, nebo u lokálních tvůrců oděvů. Když se ohlédnu dva, tři roky zpátky, stále se mi líbí, co jsem tehdy nosila a spoustu kousků mi stále visí ve skříni. A tak je to myslím správně.

9 komentářů:

 1. Také si ráda zajdu do sekáče, pro pohodlný vlnitý svetr. Je fajn, když se ti svetr po dvou praní nerozpadne. Nebo mu zůstane taková barva, jakou měl, když sis ho kupovala. Většinou máš také jistotu, že kousek, který právě nosíš, máš jenom ty a ne další stovka dívek. To mě na tom moc baví. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, zrovna jsem narazila na tvůj blog a moc se mi líbí. V mém případě tvoří oblečení z druhé ruky tak 80%. Strašně ráda nakupuju v jednom sekáči u nás ve Zlíně, kde jsou vyloženě skandinávské značky a to si pak lebedím kolik vlny a jiných skvělých materiálů můj kousek obsahuje :)

  OdpovědětVymazat
 3. https://deneris.cz/saty/ tady maji krasne modní šaty :)

  OdpovědětVymazat
 4. a také krasné leginy :) https://damskeleginy.cz/

  OdpovědětVymazat
 5. Moc hezky jsi to napsala, já už takhle v konfenci typu New Yorker apod., nenakupuju vůbec, ty materiály jsou velmi nekvalitní a ani nejsou pohodlné. Raději si přečtu nějaký tip tady a potom vyrazím na nákupy online, kde si ulovím vždycky nějaký skvělý kousek na každodenní nošení, který mi udělá radost.

  OdpovědětVymazat
 6. Já už také nakupuji v second handu. Přivedla mě k tomu kamarádka, a když jsem se o tom bavila s dalšími kamarádkami, tak jsem zjistila, že v mém okolí nakupuje v second hnadu snad každý :-D . Také mi ukázala eshop second hand , který je skvělý v tom, že tam můžu poslat oblečení, které už nechci nosit :-) .

  OdpovědětVymazat
 7. Tak tohle je moc krásný článek! Já sama se dost soustředím na to, co si kupuji za oblečení, jestli na tom nedřeli děti, nebo jak moc neekologická výroba je. Dost ráda si nakupuji oblečení ze second handů a různých online bazarů. Nedávno jsem narazila na tuto stránku, kde teď nakupuji asi nejčastěji. Zatím jsem se vším, co jsem tam nakoupila moc spokojená.

  OdpovědětVymazat
 8. Já myslím, že blogů o módě není nikdy dost. :) Já sám i jako chlap se snažím hodně toho sledovat a mít jakž takž přehled o tom, co je trendy. Navíc rád experimentuji a hledám inspiraci. :) Třeba super věc, ze které mám v poslední době radost, je tohle https://www.mibandshop.cz/rainbow-mi-band-5-6-nahradni-naramek/.. Přišlo mi to jako super oživení klasického náramku na běhání, který moc rád nosím. :)

  OdpovědětVymazat