DALŠÍ BLOG O MÓDĚ?


Nevím, jestli to vidím jen já, ale veškeré hadříky v řetezcích typu háemko mi už nějakou dobu připomínají záclony. Tím, jak jsou průsvitné, nepříjemné na nošení a 100% polyesterové. To já nechci. Já chci nosit vlněné svetry, kvalitní hedvábné košile a věci, ze kterých budu mít radost a které budou také vyrobené z materiálů, co vydrží.

V minulosti jsem si blogy o módě už psala. Ale vždycky ztroskotaly ne proto, že bych měla špatný vkus, ale proto, že jsem v nich neviděla nějakou smysluplnou hodnotu. Oblékat se hezky je proto, aby mi to slušelo na fotkách a aby mi čtenáři psali lichotivé komentáře, pro mě nemá cenu.

Tímto blogem módu nezatracuji, protože se oblékám ráda. Chci se ale zamýšlet nad tím, co nosím, odkud to pochází a jestli má opravdu cenu pravidelně nakupovat v řetězcích. Přijde mi sympatičtější podporovat a objevovat místní módní značky. Stejně tak u kosmetiky si poslední rok dávám pozor, co obsahuje. Nechci na sebe patlat moc chemie, protože to si moje pleť nezaslouží. Hledám přírodnější alternativy a opět je to jen o tom pořádně se zamyslet.


Tento blog bych ráda psala převážně o šatech a kosmetice, ale z poněkud jiného pohledu. Nejde mi o to přestat nakupovat. Jde mi o to zadívat se na módu z pohledu dlouhodobější udržitelnosti. Když píšu tento článek, mám na sobě vlněný svetr ze sekáče starý snad pět let. Pořád drží a to je přesně to, na co chci poukázat. Že když koupíte dobré věci, dlouho je můžete nosit a není třeba často vyměňovat půlku skříně.

Ano, i já mám své oblíbené značky řetězců, do kterých sem tam zabloudím a něco si odnesu. Jen vždycky chvíli přemýšlím, zda tu věc potřebuji, jestli vydrží materiál a jestli to není pouze jednosezónní záležitost. Vím, že v tom a tom obchodě seženu puntíkované punčošky a jednoduchá trička, ale není to můj hlavní zdroj zajímavého oblečení. V principu se snažím tomuto způsobu nakupování vyhnout. Mnohem lepší věci najdu třeba v sekáči, odkud pochází snad třetina mého šatníku.


Když se ohlédnu dva, tři roky zpátky, stále se mi líbí, co jsem tehdy nosila a spoustu kousků mi stále visí ve skříni. A tak je to myslím správně.

5 komentářů:

 1. Také si ráda zajdu do sekáče, pro pohodlný vlnitý svetr. Je fajn, když se ti svetr po dvou praní nerozpadne. Nebo mu zůstane taková barva, jakou měl, když sis ho kupovala. Většinou máš také jistotu, že kousek, který právě nosíš, máš jenom ty a ne další stovka dívek. To mě na tom moc baví. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, zrovna jsem narazila na tvůj blog a moc se mi líbí. V mém případě tvoří oblečení z druhé ruky tak 80%. Strašně ráda nakupuju v jednom sekáči u nás ve Zlíně, kde jsou vyloženě skandinávské značky a to si pak lebedím kolik vlny a jiných skvělých materiálů můj kousek obsahuje :)

  OdpovědětVymazat
 3. https://deneris.cz/saty/ tady maji krasne modní šaty :)

  OdpovědětVymazat
 4. a také krasné leginy :) https://damskeleginy.cz/

  OdpovědětVymazat