pátek 8. června 2018

Zero waste odličování


Ještě rok zpátky jsem používala jednorázové odličovací tampony z bavlny/biobavlny. Na jedno odlíčení jsem spotřebovala dva tamponky, což je přes 700 za rok! Není to zrovna málo, že? Proto jsem si na zkoušku koupila dva látkové tamponky z bambusového froté a od té doby je stále používám (ano, pořád ty dva stejné a ne, nejsou to ty na fotce).


Na odlíčení mi v koupelně stojí lahvička hydrofilního odličovacího oleje (kupuji ho do vlastní skleničky v bezobalovém obchodě), ale k odlíčení ale postačí úplně jakýkoli olej.

Látkový tamponek pořádně navlhčím, nakapu na něj několik kapek oleje a odlíčím si celý obličej včetně očí. Voda a olej vytvoří jemnou emulzi, která odličuje opravdu dobře. Jen je třeba dávat si pozor na oči, aby se vám do nich olej nedostal, není to vůbec příjemné.
Tamponek potom ručně operu s trochou mýdla a nechám volně schnout do dalšího použití.

Odličujete se také ,,bezodpadově"?

4 komentáře:

 1. Když jsem přecházela na přírodní kosmetiku, odličovala jsem se dvoufázovým odličovačem od Alverde. Ale přesně jak popisuješ, děsila mě spotřeba jednorázových tamponků a k bambusovým jsem se dlouho nemohla rozhoupat. Nakonec jsem to tak vyřešila, že se odličuji přímo ve sprše, a to tuhým mýdlem (Manna, Naturinka). Je to rychlé, bezodpadové a nepotřebuji k tomu nic dalšího. Jediná nevýhoda je taková, že mýdlo do očí je poměrně nepříjemné a musím si dávat tak docela pozor. Bambusové tamponky jsem si nakonec pořídila také, protože ještě stále spotřebuji nějaké jednorázové, pokud si odlakovávám nehty. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odličovač od Alverde jsem taky zkoušela, ale vůbec mi nevyhovoval, olej je podle mě mnohem účinnější.
   Mýdla do očí bych se také bála, proto jsou pro mě opravdu nejlepší možnou volbou bambusové tamponky.

   Vymazat
 2. Také jsem přešla na bavlnene bezodpadove tamponky. Ještě bych ocenila takový bezobalovy obchod i u nás na severní Moravě:-) Bára

  OdpovědětVymazat
 3. Mám pocit, že bezobalové obchod teď vznikají po celé republice, snad se brzy nějaký otevře i na severní Moravě :)

  OdpovědětVymazat